Życie smakuje różnie. Każdego dnia możesz sięgać po swoją pralinkę i smakować różnego nadzienia.

To jaki smak zafundujesz sobie (znany /nieznany) jak będziesz go kosztował zależy od Ciebie. Czy będziesz ODKRYWAŁ nowy smak i zachwycał się nim będzie zależało od Ciebie.

Możemy kosztować życie z miłością z zachowaniem odpowiedniej ilości czasu na wszystkie aspekty i poziomy naszego życia i umrzeć z uśmiechem na ustach.

 

Zawsze mamy wybór. Zawsze możemy wpłynąć na smaki życia czyli na nasze emocje i stan odczuwania, . Zawsze możemy być i żyć w miłości bądź żyć i być agresywnymi, smutasami.

 

Miłość sprawia, że nasza samoocena się podnosi, miłość uskrzydla, miłość pobudza nas do działania, miłość daje poczucie własnej wartości i asertywność. Miłość uczy nas prawidłowych odruchów i zachowań.

 

Miłość widać w sposobie poruszania się w sposobie wysławiania w sposobie życia.

 

Miłości nie da się nauczyć miłość się czuje.

 

Szukamy miłości na zewnątrz. Obwiniamy wszystkich za brak miłości. Zagłuszamy miłość przez kompulsywne zachowania. Opluwamy ją, obrażamy, poniżamy i upokarzamy na wielu płaszczyznach naszego życia.

 

Paradoks ludzi dorosłych, kiedy miłość przychodzi do nas boimy się jej, zamykamy okna, drzwi i udajemy, że jej nie ma. Ona stoi i mówi wpuść mnie, przecież mnie wołałaś. Wpuść mnie przecież prosiłaś. Nie odwracaj się tu jestem – czekam spójrz na mnie. Nie bój się jestem.

Chcę się o Ciebie zatroszczyć, chcę się Tobą zaopiekować, chcę Cię nauczyć, chcę być z Tobą.

 

Marzymy o niej całe życie i co z tego, strach, lęk, doświadczenie, ocenianie, porównanie itd. powodują, że kierujemy się rozsądkiem/ ego zamiast miłością. Te negatywne emocje i doświadczenia z nimi związane oddalają nas od miłości. Przestajemy ufać sobie i innym. Nie umiemy wybaczyć. Zamykamy się w coraz grubszych skorupach zwanych życiem. Łykamy gorzkie pigułki. Niestrawne emocje. Truciznę zwaną prozą życia.

 

Uciekamy od miłości a w głębi serca jej pragniemy. Boimy się miłości a jednocześnie jej pożądamy. Wielcy „agresywnie uzbrojeni” w pancerz bólu i złości kucharze mówią, że miłość jest dla słabych.  A przecież uratowała nie jedno życie. Miłość jest w stanie czynić cuda. Ci, którzy kierują się miłością we wszystkim co robią czynią rzeczy niebywałe. Tworzą niesamowite i wartościowe DZIEŁA.

 

O miłości i niesamowitym działaniu MIŁOŚCI na nas i otoczenie bliskie i dalsze napisał słynny wykładowca (Harvard, Oxford i inne) David R. Hawkins znany psychiatra, który jest słynnym wykładowcą i ekspertem w dziedzinie procesów umysłowych. O miłości pisał też Albert Einstein. Nazwał on siłę miłości niebywałą siłą. W liście do swojej córki Leiser napisał, że naukowcy szukali jednolitej teorii wszechświata zapominając o niewidzialnej sile MIŁOŚCI, która jest światłem, którzy ja dają i przyjmują. Miłość jest grawitacją. Miłość daję życie. Miłość jest Bogiem a Bóg jest miłością. Ta siła emanuje ogromną wibracją torusem. Einstein pisze: „Jeżeli E= mc2, przyjmijmy, że energia potrzebna do uzdrowienia świata może być otrzymana przez podniesioną do kwadratu prędkość światła, dojdziemy do wniosku, że miłość jest najbardziej potężną siłą jaka istnieje, ponieważ nie ma żadnych ograniczeń”.

Oczywiście każdy z nas ma swoje doświadczenia i interpretację świata. Każdy z nas marzy, aby być wolnym człowiekiem i kochać. Kluczem do wolności jest uwolnienie się od oceniania siebie i innych. Uwolnienie się od nieustannej potrzeby posiadania racji, żalu za przeszłością i uganiania się za prawdziwą miłością. Aby kochać trzeba samemu stać się miłością. Robić i mówić wszystko z miłością. Uczyć się żyć tak każdego dnia dla siebie. Uzdrawiać Siebie. Mówić kocham, dziękuję, przepraszam, przebacz mi. Cieszyć się i radować. Gdy zmienisz myśli, uczucia i postrzeganie zmieni się twoje ciało. Zmienisz sposób traktowania siebie i innych.

Prawdziwa miłość nie zajmuje stanowiska a jest wyrazem szczęścia tzn., że sama w sobie jest łagodna, wspierająca i odżywcza. Niweluje wszelkie negatywności dzięki rekontekstualizacji nie zaś przez atak.

 

Wydaje nam się, że mamy czas na miłość, że znajdziemy ja kiedyś. Czekamy, kiedy do nas przyjdzie albo uderzy jak grom z jasnego nieba.

 

Więc nie czekaj i zacznij czuć dziś. Czuj miłość we wszystkim co robisz już dziś. W uśmiechu do siebie samego i do ludzi, w gotowaniu, w jedzeniu w dbaniu o swoje ciało w dbaniu o swój umysł w Smakowaniu życia. Czuj ją zawsze. Czas jest pojęciem względnym.

Kiedy czujemy się silni, mówimy zdecydowanie wolniej i przeznaczamy na mówienie więcej czasu tak by odbiorca nas zrozumiał. Nie śpieszymy się. Nie czujmy strachu, żeby pomilczeć przez chwilę. Czujmy się uprawnieni do korzystania z czasu. Umiejętne wykorzystujmy czas. Róbmy to co ma dla nas znaczenie to co sprawia, że czujemy się ważni i kochani. Czas, który przeznaczasz na pracę z miłością jest czasem, który wspiera Twój wysiłek. Czas, który poświęcasz na kontakt z dzieckiem buduje miłość więź i poczucie bliskości i przynależności. Czas z przyjacielem buduje naszą bezwarunkową miłość. Czas poświęcony na pasje rozwija naszą kreatywność. Czas poświęcony na zdrowe jedzenie odżywia nasze ciało. Czas poświęcony na sport wzmacnia Twoją miłość do Siebie. Czas, który dajesz sobie i najbliższym jest bezcenny. Wykorzystujmy go umiejętnie z miłością, wdzięczności i wzajemnym szacunkiem.  Mamy wybór spędzenia czasu w miłości radości, szczęściu i spokoju lub w negatywnych emocjach jak złość, strach, lęk nienawiść, gniew – wybór należy do Ciebie.

 

Życie przemija. Dla jednych jest dłuższe dla innych krótsze. Każdy zjawia się tu po coś. Każdy z nas jest ważny. Każdy chce kochać i być kochany. Każdy dąży do poznania i odkrycia i poczucia prawdziwej miłości.

 

Codziennie rano patrzysz w lustro na osoby, z którą spędzasz najwięcej czasu. Codziennie patrzysz w lustro na siebie.  Jesteś ze sobą od urodzenia aż do śmierci. Jesteś ważny. Zatem pytanie czy kochasz tą osobę, którą widzisz w odbiciu lustra. Czy szanujesz ją wspierasz i troszczysz się o nią. Codziennie, każdego dnia. Budzisz się i co myślisz? Czy jesteś wdzięczny za to co masz, czy kochasz wystarczająco mocno siebie by być, żyć i działać w zgodzie ze sobą i swoimi potrzebami? Czy wiesz co napiszą o Tobie w nekrologu? Czy wiesz co sam byś napisał na swój temat?

ŻYCIE ma różne smaki, słodki, gorzki, ostry, łagodny cierpki itd. To jakie smaki wybierzesz to jakimi wartościami w życiu będziesz się kierował zależy od Ciebie.

 

Miłość ma różne wymiary i oblicza. Miłość cierpliwa jest i łaskawa. Miłość wiele wybacza. Miłość troskliwa jest. Miłość nie ma ceny za czas, który z nią spędzamy. Miłość nigdy nie umiera. Miłość możesz znaleźć we wszystkim co robisz i czynisz. Zachwycaj się smakami życia, zachwycaj się życiem, które szybko przemija. Kochaj ludzi kochaj siebie. Trumna ma małą pojemność a to co pozostawisz po sobie w sercach innych jest bezcenne.

 

Śmierć jest nieodłącznym elementem naszego życia. Jesteśmy szczęściarzami, że mogliśmy się urodzić, żeby móc umrzeć.

 

Jesteśmy szczęściarzami, że mamy wolną wolę. Jesteśmy szczęściarzami, że jesteśmy świadkami cudu narodzin.

 

Smakuj życie. Uśmiechnij się i ucz się każdego dnia jak być szczęśliwym jak czynić swoje życie lepszym. Jak kochać i być kochanym. Jak być wirtuozem, malarzem i poetą swojego dnia. Każdego dnia ucz się życia. Każdego dnia doświadczaj życia. Każdego dnia doceniaj.

 

Miłości wystarczy dla nas wszystkich, czas każdy z nas ma swój indywidualny, śmierć dotyczy każdego z nas.

 

Bądź świadomy swojego życia. Bądź świadomy Siebie. Bądź miłością i czyń miłość.

 

Śpieszmy się kochać, bo życie tak szybko przemija a czasu mamy tyle ile nam przeznaczone.

 

W szkole uczą nas liczyć pisać i czytać. Na szkoleniach, które oferuje firma Jasminum Academy możesz nauczyć się inteligencji emocjonalnej, poczucia własnej wartości, uwolnienia się od stresu i negatywnych emocji. Zapraszam do zapoznania się z pełną ofertą szkoleń www.jasminumacademy.pl.

Jagoda Cichulska

Kategoria : Życie codzienne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *