Eksperci

Jagoda Cichulska – absolwentka studiów podyplomowych z zakresu ochrony zdrowia. Pierwsze lata swojej pracy zawodowej była związana z wieloma firmami, gdzie zdobyła bogate doświadczenie w różnych branżach od grupy medialnej, poprzez kancelariprawn, bank i na ochronie zdrowia kończąc. Doświadczenie życiowe oraz problemy ze zdrowiem sprawiły jednak, że otworzyła się na holistycznie życie z ludźmi i biznesem. 

Przez ostatnie lata dużo podróżowała. Przemierzyła tysiące kilometrów, odwiedziła wiele kontynentów poznała wielu ludzi. Wszystko po to aby zrozumieć świat, ale przede wszystkim poznać prawdę o ludziach. Podczas swych podróży spotykała różne filozofie, często biegunowo odmienne „sposoby” na życie, miała możliwość poznania wielu zwyczajów, tradycji, doświadczyła zdarzeń, które trudne byłoby zrozumieć logicznie myśląc. Za każdym razem, poznając miejscowe kultury czerpała z nich ich mądrości po to, żeby dowiedzieć się co jest tak naprawdę w życiu ważne i co ostatecznie ma znaczenie. Poszukiwała odpowiedzi na wiele pytań, które każdy z nas sobie zadaje lub kiedyś zada, aby z nich ułożyć formułę doskonałna szczęśliwe i spełnione życie. 

Odrzuciła życiowe kompromisy i utarte, powielane przez wielu bezrefleksyjnie schematy, otworzyła się na własndrogę ku lepszemu życiu. Zaczęła żyć w zgodzie ze sobą i własnymi przekonaniami. Odkryła znaczenie holizmu w pracy oraz życiu prywatnym.Holistyczne podejście do ludzi i biznesu sprawiło, że pogodziła i połączyła tradycji nowoczesne sposoby zarządzania oraz komunikowania się. Uczy ludzi żyć mądrze i świadomie. Dba o rozwój wiedzy na płaszczyznach: intelektu, emocji, komunikacji, zdrowia i świadomości

Zdrowiem i promocjzdrowia zajmuje się od wielu lat, przekonuje jakie znaczenie w rozwoju i prawidłowym życiu ono ma.

Jagoda na co dzień prowadzi i organizuje– Szkolenia, Warsztaty, Eventy. Jest właścicielką Firmy Jasminum Academy. Firma Jasminum Academy współpracuje z doskonałymi i profesjonalnymi Ekspertami, którzy dzielą się z Państwem swoimi umiejętności oraz wiedzą dokładając należytej staranności. 

Jej specjalność to techniki redukcji stresu, komunikacja, zarządzanie holistyczne.W swojej otwartej i opartej na szczerości pracy z innymi ludźmi stawia na połączenie wszystkich aspektów udanego życia.Jej hobby to holistyczne zamiłowanie do ludzi i biznesu. 

.

Jako menadżer zarządzał grupą ponad stu doradców w firmie pośrednictwa finansowego. Od 1997r. do 2000r. był doradcą i kierownikiem zespołu w firmie ubezpieczeniowej, przez cały okres współpracy przynależał do „Klubu Lidera” zrzeszającego najlepiej sprzedających w firmie. Od września 2000r. prowadzi szkolenia i doradztwo dla menadżerów sprzedaży, agentów i doradców klientów. Posiada międzynarodowy certyfikat International Coach ICC. W branży finansowo-ubezpieczeniowej przeprowadził ponad 12.000 godzin programów szkoleniowo-coachingowych z zakresu sprzedaży produktów finansowych i zarządzania siecią doradców. Jest autorem wielu artykułów dotyczących branży ubezpieczeniowej i finansowej, książek „Jak Ugryźć Klienta Biznesowego” i „Bądź Liderem Albo Odejdź”, redaguje rubrykę szkoleń i rozwoju w Dzienniku Ubezpieczeniowym, regularnie pisze artykuły do Gazety Ubezpieczeniowej. Tworzył wiele projektów szkoleniowo-wdrożeniowych dla firm ubezpieczeniowych i banków. Obecnie zajmuje się rewitalizacją i rozwojem struktur sprzedażowych w branży finansowej oraz prowadzi firmę zajmującą się profesjonalnym cross-sellingiem telefonicznym. Hobbystycznie w wolnym czasie pomaga w rozwoju START-UP-ów poza branżą.

Prawnik ze specjalizacją w zakresie prawa finansowego, prezes zarządu kancelarii LTF. Od kilku lat specjalizuje się w problematyce prawnej dotyczącej planowania spadkowego, w szczególności w łączeniu rozwiązań prawnych, finansowych i zarządczych. Jest autorem i współautorem publikacji z zakresu prawa finansowego.Jest praktykiem z kilkunastoletnim doświadczeniem w zakresie zarządzania podmiotami gospodarczymi. Paweł Miszkurka w ramach pracy merytorycznej prowadzi szkolenia, konferencje i indywidualne konsultacje w dziedzinie planowania sukcesji. Od 2012 r. zarządza kancelarią LTF. Uczestnicząc w pracy merytorycznej odpowiada równocześnie za rozwój firmy i relacje z partnerami strategicznymi.

Doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i warsztatów dla organizacji pozarządowych i jednostek samorządu (dialog społeczny, formy i metody mobilizowania społeczności lokalnej: inicjatywa lokalna i fundusze sołeckie, partycypacja społeczna, konsultacje społeczne, współpraca administracji publicznej z organizacjami pozarządowymi (trener modelu współpracy), komunikacja społeczna, budowanie zespołu, wystąpienia publiczne).

Doświadczenie w pracy w projektach dotyczących partycypacji społecznej: trener i ekspert w programie „Decydujmy Razem” (partycypacyjne tworzenie dokumentów w gminach i powiatach województwa podlaskiego; praca ze społecznościami lokalnymi nad programami rozwoju)

Doświadczenie w procesach konsultacyjnych: wdrażanie nowych form konsultacji społecznych (m.in. sąd obywatelski, Future City Game, open space), prowadzenie spotkań konsultacyjnych, wypracowywanie regulaminów konsultacji (opiekun merytoryczny prac Komisji Dialogu Społecznego ds. konsultacji społecznych w Białymstoku).

Doświadczenie we wdrażaniu narzędzi współpracy administracji i organizacji pozarządowych:

Doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu standardów działania: opiekun procesu wypracowywania standardów Rad Działalności Pożytku Publicznego, facylitator komisji standaryzacyjnej tworzącej standardy działania organizacji pozarządowych skupionych w Federacji Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok; sekretarz regionalnego Panelu Ekspertów opracowującego temat: Sektor wystandaryzowany: mechanizm poprawy jakości czy autodestrukcja.

Doświadczenie jako nauczyciel akademicki, przygotowanie i prowadzenie zajęć z następujących przedmiotów: organizacje społeczne w sektorze publicznym, prawo konstytucyjne, prawo administracyjne, nauka administracji, strategia rozwoju gminy.

Prowadzenie doradztwa i informacji dla organizacji pozarządowych w ramach standardowych działań Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych.

Z zawodu jest psychologiem. Ukończyła Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS w Warszawie (specjalność: psychologia kliniczna i zdrowia). Ukończyła wiele kursów i szkoleń z psychologii min. zakresu systemowej terapii rodzin, symulacji mentalnych, prowadzenia kreatywnych szkoleń oraz Studium Profilaktyki i Terapii Uzależnień. Obecnie jest w trakcie zdobywania kompetencji mediatora rodzinnego studiując na kierunku Mediacje rodzinne i podstawy pomocy psychologicznej rodzinie. Od dziecka pomaga innym, uczestniczyła w wielu wolontariatach – ostatnio w Akademii Przyszłości. Przez siedem lat prowadziła zajęcia z rozwoju osobistego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Oprócz psychologii pasjonuje się terapiami naturalnymi aktywnie działając w ramach Rzemiosła Polskiego (przez kilka lat była prezesem cechu naturoterapeutów, jest członkiem komisji egzaminacyjnej, członkiem komisji ogólnopolskiej min. Naturopatów). Prywatnie: mężatka, mama trzech synów.

W życiu stara się żyć wg. idei ,, harmonia ciała, umysłu i ducha ’’. Uważa, że jest to fundament zdrowego funkcjonowania, który stanowi trampolinę do wzrostu oraz rozwoju osobistego, a wraz z nim poszerzania samoświadomości, która wpływa na poczucie zadowolenia i spełnienia w życiu. Z ewolucyjnej perspektywy życie to ciągły ruch i rozwój. Żyjąc w harmonii wewnętrznej świat wokół nas staje się bardziej uporządkowany. Warto więc o to dbać

Absolwent Finansów i zarządzania. Od lat zainteresowany biznesem i ekonomią, finansami i rachunkowością, ubezpieczeniami. Ekonomista z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w zakresie finansów, księgowości i ubezpieczeń, zdobytym w kancelarii doradztwa prawno-gospodarczego, kancelarii syndyka. Wykładowca akademicki, dyrektor szkoły. Od 2011 własna praktyka wspomagającą prowadzenie działalności, a także szkolenia dla biznesu, edukacji i jednostek z sektora publicznego. W ramach praktyki prowadzi usługi księgowe, finansowe, doradztwo i zabezpieczenie finansowe. Wysoko rozwinięte umiejętności analityczne pozwalają celnie określić sytuację. Rozwinięte umiejętności komunikacyjne pozwalają na stworzenie przyjaznej atmosfery podczas wykładów i szkoleń.. W pełni angażuje się w wykonywane obowiązki. Silnie zmotywowany do dalszego rozwoju i podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych. Wykładowca akademicki i szkoleniowiec z dewizą, że wiedza powinna być przekazywana. Uczestnik międzynarodowych konferencji o tematyce biznesowej i rozwoju sektora MSP.

Certyfikowana trenerka metody Points of You, metody HeartMath™, metody MTQ48 oraz Design Thinking. Wykładowca MBA. Doktor Szkoły Biznesu Bournemouth University (Wielka Brytania).

Prowadzi liczne wykłady, wystąpienia i prezentacje, zarówno w języku polskim i angielskim, w kraju jak i za granicą (między innymi w Wielkiej Brytanii, Belgii, Finlandii).

Jest kierownikiem nagradzanych studiów podyplomowych ‘Neuro-Przywództwo’ w Warszawie, oraz członkiem Stowarzyszenia Network PL zrzeszającego pracowników organizacji międzynarodowych (Bruksela).

 

Prowadzi szkolenia dla biznesu:

– handel: LeroyMerlin, Apteki Zdrowit, Grupa Muszkieterowie, Bonduelle, Ikea, CEDC.

– finanse: AVIVA, PKO Ubezpieczenia, Nationale -Nederlanden, OECD

– farmacja, kosmetyka: Polpharma, Gedeon Richter, Roche, USP Zdrowie, Bioderma

– technologie: SAS Institute, HP Enterprise, Kiesow, Imf Electronik.

– produkcja: Procter & Gamble, Gillette, OTIS

– ciepłownictwo, energetyka: PGNIG Termika, VEOLIA, Tauron

– wydawnictwa: Wydawnictwo Nowa Era

– inne: Stowarzyszenie Wiosna (Szlachetna Paczka), Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, Łódzka Spółdzielnia Designu.

– dla sektora administracji publicznej, m. innymi dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych, czy Krajowej Szkoły Administracji Publicznej w Warszawie.

Ponadto pisze do portalu InnPoland, oraz do magazynu Law Business Quality                   i magazynu Les Nouvelles Esthetiques, gdzie porusza tematy oscylujące wokół roli mózgu w biznesie, emocji czy zarządzania osobistą energią.

Laureatka Plebiscytu Diamenty Kobiecego Biznesu w kategorii Firma Godna Zaufania.

Magister prawa ALK, magister filozofii UKSW, kurs przygotowania pedagogicznego – studium pedagogizacji UKSW, uczestnik seminarium doktorskiego w katedrze prawa karnego Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Jest trenerem hipnozy i NLP. Od 18 lat prowadzi szkolenia i indywidualne sesje hipnozy, na których pomaga dokonać zmian, które przez wielu uważane są za niemożliwe.
Uczył się w 3 szkołach hipnozy: amerykańskiej (bezpośrednio, od osób, które znały i pracowały z Miltonem Ericksonem), angielskiej (mistrzowie jednosesyjnej metody kasowania palenia, odchudzanie oraz hipnozy scenicznej) i rosyjskiej (pracownicy KGB).

NLP i hipnozy uczył się bezpośrednio od twórców NLP: Richarda Bandlera i Johna Grindera. Zdobył międzynarodowe certyfikaty: Certified Master Practitioner in the art of NLP oraz Certified Practitioner in the art of NLP – autoryzowane przez The Society of Neuro-Linguistic Programming Richarda Bandlera). Jest też licencjonowanym trenerem Polskiego Stowarzyszenia Trenerów NLP. A także ekspertem od hipnozy, zapraszanym do TVN, na „Rozmowy w toku”. (Poza tym TVP2, Radio TOK FM, magazyny Wiedza i Życie, Moje Zdrowie, Uroda, Razem i wiele innych).