Wczoraj mieliśmy szczególny dzień – DZIEŃ DZIECKA. Tego dnia przypominasz sobie jakie miałeś marzenia i za czym tęsknisz.Bycie dzieckiem to ciągłe odkrywanie, uczenie się i poszukiwanie. Bycie dzieckiem to otwartość i ciekawość świata. To odkrywanie siebie i każdy to robi swoim własnym tempem i na swój sposób. Dziecko bawi się nawet strachem. Pamiętasz zabawę w a kuku.

A gdybyś od dziś postanowił żyć jak odkrywca dla siebie. Ustanowił swój system wartości i konsekwentnie go realizował.

Odkrywanie i zachwycanie się swoim własnym życiem jest czymś naturalnym i przyjemnym, gdy jesteś dzieckiem. Przeciwieństwem jest ocenianie, wywyższania się, porównywanie. Jako dzieci zachwycamy się sobą, ufamy i akceptujemy siebie, doceniamy i jesteśmy doceniani. Odkrywanie prawdy o sobie i na swój temat sprawia, że się rozwijasz w sposób naturalny. Odkrywasz dzięki temu, gdzie należy popracować nad sobą, a gdzie z lekkością, uśmiechem i łatwością zrealizujesz siebie i swoje zadania.

Otaczający nas świat kusi swoją różnorodnością i otwartością. Nie oceniaj jednoznacznie i bezkrytycznie. Co jest wartością dla ciebie w życiu? Jaką wartością jesteś da siebie sam? System jest obecny w naszych czasach tak jak i sztuczna inteligencja, która może ułatwić nam szybsze dochodzenie do pewnych marzeń oczekiwań i rozwiązań, bądź pozbawić CIĘ uczuć. W całym tym procesie należy nauczyć się wykorzystywać różne narzędzia i łączyć je najlepiej jak umiemy. Wszystko użyte w odpowiedni sposób i w odpowiednim czasie JEST dobre. Odkrywanie siebie i otwarcie się na świat i nowości z zachowaniem własnego systemu wartości i własnego JA.

Nic i nikt nie zastąpi nam bliskości miłości, dotyku, uwagi, czasu. Ucząc się i rozwijając jesteśmy w stanie przekraczać własne granice lęku i własne ograniczenia, które blokują CIĘ na drodze przed poznaniem siebie. Pamiętaj, że jest też ta druga strona ta naturalna, która woła i prosi cię, abyś dbał i wzrastał też z nią. Rozwijał wszystkie wymiary życia i dbaj o siebie o swoje ciało, umysł, ducha, materię i emocje. Jeżeli coś działa lepiej to inne jest słabsze a my powinniśmy dążyć do równowagi.
Jesteś wyjątkową osobą w tej skomplikowanej sieci życia i masz unikalne zadanie do wykonania wśród całej ludzkości dla jej dobra.

Bycie odkrywcą to poszukiwanie i odkrywanie coraz to nowych zakątków samego siebie. To decydowanie, na którą wersję siebie się decydujesz tą pozytywną i optymistyczną, czy tą smutną, ciężką i przytłaczającą. To zachwycanie się różnorodnością siebie samego.
Bycie odkrywcą to przygoda z własnym życiem i realizowanie własnego planu. 
Ocenianie, wywyższanie się, porównywanie spowalniają twój rozwój. Naucz się już dziś odkrywać i rozwijać siebie. Naucz się już dziś być kreatorem swojego życia. Naucz się już dziś doceniać i odkrywać to co masz najlepsze. Odkrywaj dokąd chcesz iść i z kim. Odrzuć osądzanie, krytykowanie. Przestań być sędzią, katem i ofiarą. Pozbądź się trucizny w postaci negatywnych emocji, które zatruwają twój organizm. Chroń siebie. Używaj odpowiednich słów.
Masz wolną wolę. Możesz karmić siebie i innych tym co najwspanialsze bądź niszczyć wszystko i wszystkich dookoła.

Tęsknisz za szczęściem, miłością radością i spokojem jak każdy z nas. Żyjesz w czasach, gdzie każdy może wyrażać wszystko i wszędzie. Żyjemy w czasach zmiany, lęku, niepewności, gdzie Internet, TV, radio, media społecznościowe pełne są najróżniejszych informacji. Możesz w każdej chwili przeczytać, że coś jest dobre, a za chwilę, że cos jest złe. Odkrywając siebie poznasz co jest dla ciebie a co nie jest. Co ci służy a co cię niszczy. To, że coś jest dobre dla mnie nie znaczy, że jest dobre dla ciebie i odwrotnie. Opinie osądy i hejt są wyłącznie twoją oceną. Każdy z nas jest inny i każdy z nas ma różne potrzeby. Różnimy się kolorem skóry, oczu, wyznaniem religijnym, politycznym, gustami, preferencjami, inteligencją, orientacją itd. To jednak nie oznacza, że jeden jest lepszy od drugiego. Stop oskarżaniu się nawzajem i ciągłej krytyki. Zamiast skupiać się na ocenianiu siebie i innych, na szukaniu winnych zacznij działać i żyć w zgodzie z samym sobą bez popadania w skrajności w skrajność. Odważ się wyrażać w sposób konstruktywny i pozytywny swoje JA. Naucz się być szczery sam ze sobą i dla siebie. Bądź asertywny i pewny siebie, wyznaczaj sobie cele, planuj i realizuj je. Spełniaj swoje marzenia!

Różnimy się od siebie. I to jest najpiękniejsze. Jesteśmy wielobarwnymi istotami. Skupiając się na sobie i na tym co sprawia, że świat wiruje piękniej i wznioślej roztaczasz piękno dookoła i rozkwitasz jak kwiat czyniąc swoje życie i innych pięknym.

Zostaw ocenę typu, że religia chrześcijańska jest lepsza od muzułmańskiej a muzułmańska jest lepsza od ………, a wegetarianie są lepsi od osób jedzących mięso. STOP oceniania, czas doceniania, Każdy jest ważny i pracownik i prezes i businesswoman i pani domu i fryzjer. Wykonujemy różne zadania. Każdy z nas niech realizuje siebie i swoje życie najlepiej jak umie i potrafi. Żyj tak jak chcesz TY.
Różnimy się intelektualnie, kulturowo, emocjonalnie, społecznie i politycznie. Żyjemy w świecie, gdzie mamy wszystko czego dusza zapragnie. A mimo wszystko nie umiemy być szczęśliwi. Bo chcemy być jacyś. Bo nie wiemy co jest nasze a co kupioną iluzją. Gdzie nasza prawda zaciera się z kreowaną rzeczywistością. 
Umiemy wytykać palcami rzucać górnolotne słowa, zamiast cieszyć się z tego co mamy. Każdy z nas jest ważny. Każda osoba, która wykonuje swoją pracę jest ważna, Doceniaj i szanuj siebie. Bądź sobą i czyń życie najlepiej jak potrafisz. 
Nie ma na świecie człowieka, który jest tylko „biały”, czy tylko „czarny”.

Najważniejsze pytania: Co jest dla ciebie ważne? Co sprawia, że tak naprawdę czujesz się szczęśliwy i ROZWIJASZ SIĘ? Co czujesz, kiedy patrzysz sobie w oczy, Co czujesz kiedy patrzysz swojemu dziecku w oczy? Co czujesz, kiedy patrzysz ukochanej osobie w oczy? Czy jesteś sobą? Czy udajesz i kreujesz kogoś kim nie jesteś? Czy rzeczywiście szczęścia trzeba szukać ? Czy może jest w tobie tylko zapomniałeś jak być szczęśliwym i co sprawia, że jesteś szczęśliwy? Czy uśmiech, ciepłe słowa, szacunek, radość i czas, który dzielisz z najbliższymi i dajesz im coś co jest najcenniejszym darem sprawia, że odkrywasz to co najpiękniejsze masz już w sobie?. Podczas takich spotkań sam na sam ze sobą, kiedy możesz pytać siebie i wyrażać siebie bez oceniania otrzymasz odpowiedzi.

Kiedy spotykasz się z innymi wymieniasz się energią i dzielisz swoimi spostrzeżeniami i odczuciami za pomocą słów, gestów i dotyku. To czy będą wspierające rozwijające i budujące zależy od ciebie i innych. Szukaj swojej prawdy o sobie. Zaakceptuj to kim jesteś i to czego pragniesz i szukaj. Słowa mają duże znaczenie. Na początku było słowo. Uważaj jakie słowa wypowiadasz i co mówisz do siebie i do innych. Kontroluj swoje słowa. Kontroluj swoje emocje. Nie umniejszaj i nie krytykuj ani siebie ani innych. Szukaj rozwiązań, szukaj sposobów jak, gdzie, kiedy z kim odkrywać to co już masz najpiękniejsze w sobie.
Słowa mocy czyli te pozytywne motywują te negatywne wypowiedziane w gniewie, złości i agresji mogą zrujnować ciebie i innych.

Ważne, abyś rozpoznał pewne mechanizmy i zachowania w sobie i zaczął już dziś odkrywać siebie dla siebie.

Życie to niekończąca się historia. Życie może być rajem lub piekłem na ziemi. To jaki świat w swojej głowie uczynisz zależy w dużej mierze od Ciebie. Oczywiście są sytuacje, kiedy jest Ci trudniej, kiedy ważna jest empatia, kiedy będziesz potrzebował pomocy. Pamiętaj, to Ty decydujesz i to Ty znasz odpowiedzi na wszystkie zadawane Tobie pytania. Możesz tego nauczyć się trenując i ucząc się podczas szkoleń z asertywności, uwalniania stresu czy samokontroli emocjonalnej.

Kiedy staniesz się obserwatorem i zaczniesz dostrzegać pewne sytuacje zauważysz, że są osoby wspierające cię, które chcą pomóc i które pomagają w sposób umiejętny jak i te które robią to w sposób niewłaściwy. Zatrzymaj się i zobacz kim jest ta osoba, która ci pomaga, Czy może jesteś osobą, która sama jest dla siebie najlepszym odkrywcą i wybawicielem. Wielu z nas nie umie w sposób realny pomóc ludziom wyjść z dramatu ich cierpienia. Nauczyliśmy się wytykać palcem i wytykać czyjeś błędy. Zostaliśmy zranieni i skrzywdzeni i przestaliśmy ufać sobie i innym. Czasami odrzucamy pomoc. Wspieraj najpierw siebie i szukaj odpowiedzi na pytanie jak możesz pomóc sobie w sposób realny, by móc pomóc i dzielić się tym z innymi. Życie to twoja opowieść to twoje doświadczenia i twoja przygoda. Ucz się siebie każdego dnia, odkrywaj w sobie te szczególne i dobre cechy, które już masz i podlewaj i karm się nimi. Ty jesteś tym, który decyduje co zasieje w swoim JA. Możesz mieć ogród pełen pięknych i wspaniałych i pachnących kwiatów bądź chwasty. Niech każdy z nas będzie wirtuozem swojego życia. Nich każdy z nas gra swój utwór. Różnimy się od siebie wszyscy. Nikt nie jest ani lepszy, ani gorszy. Każdy z nas ma różne doświadczenia i potrzeby. Każdy z nas przyszedł na świat po to, aby odkryć swoją drogę. Doceniaj siebie. Szanuj siebie. Kochaj siebie i wspieraj siebie. Ty decydujesz jakie myśli i słowa wypowiadasz. Ty kreujesz świat, w którym żyjesz. Możesz nieustannie zatruwać się negatywnymi emocjami jak strach, lęk, gniew, nienawiść, rozczarowanie, złość, obwinianie itd. bądź uśmiechać się do siebie i zasilać siebie i innych tym, co dobre: miłość, radość, spokój, dobro, wrażliwość, empatia.
Jeżeli wiesz jak pomóc sobie lub innym to podziel się tą informacją. Bądź swoim bohaterem i uczyń swoje i czyjeś życie lepszym i bardziej wartościowym. Nie oceniaj, nie krytykuj tylko ZRÓB coś. Jeżeli wiesz jak zmotywować siebie i innych do działania ZRÓB to. Jeżeli umiesz skutecznie uwalniać negatywne emocje i uwalniać stres, który blokują Cię przed odkryciem siebie to ZRÓB to. Jeżeli zaś nie potrafisz. Jeżeli nie czujesz się na siłach by samemu pozbyć się kajdan, skorzystaj ze szkolenia lub poradź się kogoś komu się to udało i wie jak Ci pomóc. Są różne sposoby dotarcia do siebie. Nie ma na świecie nikogo i niczego ważniejszego niż TY sam. 
Każdy z nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Każdy z nas ma ukryte talenty, które należy pielęgnować i odkrywać. 
Jest wiele osób inteligentnych, otwartych i pozytywnych, które uczą, które pomagają i które naprowadzą Cię na twoją drogę życia. 
Doceniaj i ciesz się z tego co masz. Karm siebie wszystkim tym co najlepsze.
Ważne jest to z KIM i GDZIE dziś jesteś!. Bo Każdy z nas jest WAŻNY!

Każdy MA swoje życie. Czasami zdarzy nam się zbłądzić, zejść z obranej drogi. Ważne, abyś zawsze umiał wrócić i starał się być wierny sobie i swoim ideałom i swoim wartościom. Jedni z nas przyszli na świat, by zdobywać szczyty inni by nieść pomoc jeszcze inni motywować i uczyć, zarządzać, kreować, rozwijać, wychować, karmić, dzielić się, leczyć itd. Otwórz się na okazje, na pomoc, na ludzi, na życie.

Odkrywając siebie będziesz wiedział, co jest twoim powołaniem. Zdecydujesz co jest twoje i z czym będziesz chciał się podzielić z innymi. Pamiętaj, że każdy z nas ma wolną wolę, lepsze i słabsze dni. Każdy odkrywca upada i wstaje jak dziecko, które uczy się chodzić. Zapominamy, że droga każdego odkrywcy jest różna. Czasami pada deszcz, czasami świeci słońce,. Ważne byś miał świadomość, co jest ważne dla Ciebie i co się liczy dla Ciebie. Bądź dla siebie wsparciem, bądź wyrozumiały i cierpliwy. Małymi krokami zgodnie z filozofią Kaizen działaj powoli i idź do przodu by odkrywać nieznane. 
Sam decyduj co do siebie mówisz w różnych momentach swojego życia i czym siebie zasilasz.

Życzę Tobie by Twoje paliwo było czyste i wysokooktanowe. Niech poniesie cię tam, gdzie pragniesz być i stać się tym kim pragniesz się stać. Życzę Ci by twoja podróż była wygodna, miła i przepełniona pięknymi obrazami. Zaufaj sobie! Bądź tym dzieckiem, które będzie zawsze ciekawe siebie i świata, które będzie zachwycać się sobą i innymi.

Stań się tym, który Cię nieustannie fascynuje i szczerze interesuje. Kto kocha siebie szczerze i prawdziwie. Kto czyni sobie dobrze i pamięta o sobie zawsze. Rozmawiaj ze sobą i wsłuchaj się w siebie. 
Niech Twój wewnętrzny świat będzie tym, którego pragniesz. Zaufaj sobie! Wspieraj siebie! Kochaj siebie! Bądź asertywny, pewny siebie, troskliwy, opiekuńczy, szanujący, wspierający. Bądź jak Krzysztof Kolumb. Odkrywaj zakryte i nieodkryte pokłady siebie samego.

Jagoda Cichulska
Kategoria : Życie codzienne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *